Aparaty słuchowe – Poznań

Aparat słuchowy to niewielkie urządzenie z ogromnym potencjałem. Nowoczesne modele wykorzystują zaawansowane rozwiązania technologiczne, aby jeszcze skuteczniej odpowiadać na problemy osób borykających się z niedosłuchem i szumami usznymi.

Właściwie dobrany aparat pozwoli Ci cieszyć się pełnią dźwięku w dyskretny i skuteczny sposób!

 

Rodzaje aparatów słuchowych

Zauszne aparaty słuchowe – Poznań

Zauszne aparaty słuchowe składają się z obudowy z mikrofonem i baterią oraz połączonej z nią wkładki, która umieszczana jest wewnątrz przewodu słuchowego. Są to obecnie najchętniej wybierane urządzenia, cenione przede wszystkim za wydajność i wygodę użytkowania. Nowoczesne aparaty BTE i RIC charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu są bardzo dyskretne. Wśród dostępnych wariantów znaleźć można zarówno modele na baterie, jak i z możliwością ładowania.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe – Poznań

Douszne aparaty słuchowe to rozbudowana kategoria, w której wyróżnić możemy aparaty wewnątrzkanałowe (IIC), kanałowe (CIC) oraz wewnątrzuszne (ITC). To urządzenia wymagające idealnego dopasowania do przewodu słuchowego, dlatego wykonywane są na zamówienie. Badanie słuchu i konsultacja ze specjalistą pozwolą na określenie konkretnych wymagań. Dzięki temu są bardzo dyskretne i zapewniają optymalny poziom komfortu w czasie noszenia.

Jak działają nowoczesne aparaty słuchowe?

Niezależnie od rodzaju aparatu słuchowego jego podstawowym zadaniem jest odbieranie dźwięków z otoczenia i wzmocnienie ich w taki sposób, by po dotarciu do przewodu słuchowego były dobrze słyszalne. Prawidłowo dobrane i ustawione urządzenie uzupełnia dzięki temu braki wywołane ubytkiem słuchu i zapewnia pacjentowi lepszą jakość słyszenia dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu w codziennym życiu.

Aparat słuchowy – budowa

Budowa aparatów słuchowych może znacznie różnić się w zależności od wybranego rodzaju, w każdym przypadku najważniejsze są jednak następujące cztery elementy:

  • mikrofon: wyłapuje dźwięki słyszalne w otoczeniu i przekazuje je do urządzenia,
  • procesor: w odpowiedni sposób obrabia sygnał, przekazując go do wzmacniacza,
  • wzmacniacz: wzmacnia odbierane z mikrofonu dźwięki w zgodzie z ustawieniami dla określonego ubytku słuchu,
  • słuchawka: odbiera wzmocnione dźwięki i przekazuje je bezpośrednio do przewodu słuchowego.

OtoAudio – aparaty słuchowe od sprawdzonych producentów!

Na rynku znaleźć można obecnie nie tylko różne rodzaje aparatów słuchowych, ale też wiele różnorodnych modeli w ramach poszczególnych kategorii. Właśnie dlatego szczególną uwagę zwracamy na jakość oferowanych przez nas urządzeń. Zależy nam na tym, by każdy z naszych pacjentów otrzymał rozwiązanie, które skutecznie i precyzyjnie odpowie na jego potrzeby, zapewniając jednocześnie bezawaryjne działanie i wygodę użytkowania. Stawiamy na sprawdzone aparaty od cieszących się zaufaniem producentów jak Bernafon, Phonak , Starkey, Signia czy Interton.

 

Co wyróżnia nowoczesne aparaty słuchowe?

Czysty dźwięk

Oferowane przez nas aparaty słuchowe zapewniają wysoką jakość dźwięku i naturalne brzmienie. Bez trudu usłyszysz wszystko to, co istotne i zapomnisz o dyskomforcie wywoływanym problemami ze słuchem. W naszej ofercie znajdziesz jakościowe urządzenia od uznanych na rynku producentów.

Zaawansowana technologia

Technologia w aparatach słuchowych nie ogranicza się do analizy i wzmacniania dźwięków. To także rozwiązania takie jak funkcja łączności Bluetooth czy możliwość powiązania urządzenia z aplikacją mobilną. Wspieraj swój słuch w najlepszy możliwy sposób z aparatem dopasowanym do Twojego stylu życia.

Dyskrecja

Elegancki i subtelny wygląd oraz niewielki rozmiar aparatów zausznych sprawiają, że nie rzucają się w oczy. Jeszcze większą dyskrecję oferują aparaty douszne, które dzięki umieszczeniu w kanale słuchowym są praktycznie niewidoczne dla Twojego otoczenia.

Akcesoria

Dla jeszcze większej wygody do aparatów słuchowych można dobrać akcesoria, jak adapter TV, pilot zdalnego sterowania, czy baterie i środki czystości niezbędne dla zapewnienia sprawnego działania aparatu. Znajdziesz je w naszej ofercie.

Wygoda

Współczesne aparaty słuchowe korzystają z nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, by zapewnić optymalne efekty w ramach poprawy słyszenia, ale też wygody użytkowania. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje dobrej jakości aparat słuchowy?

Koszt to jedna z kwestii, które najbardziej interesują pacjentów. Ceny dobrej jakości aparatów słuchowych zaczynają się z reguły od ok. 2000 zł, a w przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń mogą być znacznie wyższe. Różnice w cenach wynikają często z samej jakości dźwięku, ale też dodatkowych funkcji.

 

Tak, osoby kupujące aparaty słuchowe mogą liczyć na dofinansowanie. Wypłaca je m.in. NFZ i PFRON. W OtoAudio w Poznaniu nie tylko wykonujemy badania słuchu i pomagamy w doborze aparatów słuchowych, ale udzielamy też wsparcia w uzyskaniu dofinansowania.

 

Oba rodzaje oferują skuteczną pomoc w przypadku problemów z niedosłuchem. Zauszne aparaty słuchowe cenione są za wysoki komfort użytkowania, z kolei wewnątrzuszne są bardziej dyskretne.

Wykonanie badania słuchu jest kluczowe, by właściwie rozpoznać ubytek słuchu. To na tej podstawie protetyk słuchu zaproponuje rozwiązania dopasowane do potrzeb pacjenta. Zapraszamy do OtoAudio na bezpłatne badanie słuchu — Poznań.

Po aparaty słuchowe sięga się najczęściej, gdy pacjent odczuwa, że ubytek słuchu wpływa na jego codzienne funkcjonowanie. Urządzenie wspiera słuch i skutecznie podnosi komfort życia. W celu określenia źródła i stopnia zaawansowania problemu zaleca się wykonanie badania słuchu i zasięgnięcie porady specjalisty.

Dobrze dobrany aparat słuchowy to klucz do lepszego słyszenia!

Jeśli zauważysz u siebie objawy niedosłuchu lub szumy uszne, wykonaj badanie słuchu w OtoAudio w Poznaniu, by zyskać szybką i dokładną diagnozę. Tylko właściwie dobrany aparat będzie w stanie zapewnić oczekiwane rezultaty i realnie podnieść jakość Twojego słuchu! Nie wybieraj półśrodków — postaw na profesjonalną pomoc w doborze, ustawieniu i konserwacji aparatów słuchowych, by cieszyć się czystym i wyraźnym dźwiękiem każdego dnia!