Naprawa Aparatów Słuchowych – Serwis i Wsparcie atów słuchowych

Jeśli doświadczasz problemów ze słuchem, właściwie dobrany i sprawny aparat słuchowy może znacznie podnieść Twój komfort i ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Właśnie dlatego utrzymanie urządzenia w dobrym stanie jest kluczowe, by cieszyć się pełnią dźwięku. Jednak nawet przy dbaniu o regularne czyszczenie i konserwację, niezależnie od Ciebie pojawić mogą się awarie lub konieczność ponownego dopasowania aparatu — w takich sytuacjach możesz na nas liczyć. Zapewniamy profesjonalne wsparcie, dzięki któremu aparaty słuchowe będą działać bez zarzutu przez długi czas!

Aparat słuchowy Benafon w etui będącym ładowarką

Serwis aparatów słuchowych – OtoAudio

Serwisowanie i naprawa aparatów słuchowych przez specjalistę to najskuteczniejszy sposób na przywrócenie swojemu urządzeniu pełnej sprawności i przedłużenie jego trwałości. Kiedy więc pojawią się niepokojące sygnały (np. obniżona jakość dźwięku, szumy czy problemy z korzystaniem z poszczególnych funkcji), najlepiej niezwłocznie udać się do serwisu.

Warto też pamiętać, że oznaki pogorszenia się działania aparatu słuchowego nie zawsze są jednoznaczne z jego uszkodzeniem. Mogą sygnalizować też nieprawidłowe dopasowanie (np. na skutek przypadkowej zmiany ustawień) lub pogłębienie się niedosłuchu, przez co wcześniejsze ustawienia nie zapewniają już optymalnych efektów. Niezależnie od przyczyny problemu klienci OtoAudio mogą liczyć na profesjonalne wsparcie, nie tylko wybierając aparaty słuchowe, ale także po dokonaniu zakupu.

Podczas wizyty w oddziale doświadczony protetyk słuchu sprawdzi stan urządzenia i przedstawi niezbędne kroki w celu jego naprawy lub ponownego dopasowania. W zależności od potrzeb i wymagań danego przypadku realizujemy zarówno naprawy w ramach gwarancji producenta, jak i usunięcie drobnych usterek na miejscu oraz wykonanie badania słuchu w celu poprawy ustawień aparatu.

Jeśli naprawa aparatów słuchowych wymaga więcej czasu, zapewniamy też możliwość wypożyczenia aparatu zastępczego. Dzięki temu nie odczujesz dyskomfortu związanego z brakiem urządzenia, czekając na jego odbiór.

Jak oddać aparaty słuchowe do naprawy?

W celu zgłoszenia usterki wystarczy przynieść aparat słuchowy do dowolnego oddziału OtoAudio. Na miejscu protetyk słuchu omówi z klientem zmiany w działaniu urządzenia i dokładne je obejrzy, by zdiagnozować źródło problemu. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu i umówienia wizyty, by uniknąć oczekiwania.

W zależności od wykrytych nieprawidłowości naprawa aparatu słuchowego może zostać wykonana na miejscu przez protetyka słuchu lub przez producenta w ramach gwarancji. Złożoność problemu może wpłynąć na czas naprawy.

  • Ważne! W celu oddania aparatu słuchowego do serwisu producenta należy dostarczyć go do oddziału wraz z kartą gwarancyjną.

Masz problemy ze swoim aparatem słuchowym?

W OtoAudio zapewniamy kompleksowy serwis aparatów słuchowych oraz pomoc w dbaniu o właściwy stan urządzenia. Jeśli zauważasz jakiekolwiek niepokojące sygnały dotyczące działania swojego aparatu słuchowego lub nie masz pewności, jak powinna wyglądać jego właściwa konserwacja, w naszym oddziale możesz liczyć na profesjonalne porady na temat prawidłowego użytkowania urządzenia.

Co oferuje nasz serwis?

Poza naprawami aparatów słuchowych, nasze usługi obejmują również:

  • Czyszczenie i konserwację: Zanieczyszczenia mogą nie tylko wpływać na głośność i jakość dźwięku, ale też prowadzić do uszkodzeń urządzenia, dlatego regularna pielęgnacja jest niezwykle ważna. Zapewniamy profesjonalne czyszczenie, dzięki czemu aparaty pozostaną sprawne na dłużej.
  • Regulację: Tylko właściwie dopasowane do użytkownika i stopnia niedosłuchu aparaty słuchowe są w stanie realnie podnieść jakość słyszenia i zapewnić optymalną głośność dźwięku. W OtoAudio protetyk słuchu zbada słuch klienta, by dobrać właściwe ustawienia.

Czy można naprawić aparaty słuchowe?

Działanie aparatów słuchowych opiera się na zaawansowanych technologiach, dlatego mogą ulegać uszkodzeniu podobnie jak inne sprzęty elektroniczne. Wiele z często pojawiających się usterek może zostać usuniętych przez profesjonalny serwis aparatów słuchowych. Oznacza to, że w przypadku zauważenia problemów warto sprawdzić możliwość naprawy przed zdecydowaniem się na zakup nowego aparatu.

Jakie są najczęstsze problemy z aparatami słuchowymi?

Wśród częstych przyczyn problemów z aparatami słuchowymi można wymienić m.in. uszkodzenia wywołane działaniem wody lub wilgoci, zanieczyszczenia (np. kurz zatykający mikrofon), czy wyczerpane baterie, a w aparatach zausznych dodatkowo może dojść do uszkodzeń połączenia aparatów i wkładek usznych.

Trzeba jednak pamiętać, że na działanie aparatów słuchowych może wpłynąć bardzo wiele czynników, dlatego ważne jest skonsultowanie się ze specjalistą, który będzie w stanie rozpoznać usterkę i wskazać możliwe rozwiązania.

Ile lat wytrzymuje aparat słuchowy?